عمل های همزمان با جراحی بینی | دکتر محمدرضا آخوندی نسب

یکی از سوالاتی که اغلب مراجعه کنندگان طی جلسه مشاوره با جراح خود می پرسند در زمینه عمل زیبایی بینی با دیگر جراحی ها است ، جواب این سوال شاید مبهم باشد اما ، در بسیاری از موارد عمل های همزمان با جراحی بینی نیز انجام می شود. شایع ترین پروسیجرهایی که همزمان با جراحی بینی انجام می شود در این مقاله از دکتر محمدرضا آخوندی نسب ، بهترین جراح پلاستیک تهران برای شما توضیح داده می شود.

 

جراحی همزمان با عمل بینی

جراحی های قابل انجام با عمل بینی

رایج ترین جراحی هایی که به طور همزمان با عمل بینی انجام می شوند عبارتند از:

پروتز چانه

جراحی همزمان چانه با بینی در ایران بسیار شایع است. گاهی افراد به جهت داشتن چانه کوچک و یا عقب ، گمان می کنند که فرم بینی نامناسبی دارند ، در واقع عدم داشتن زاویه مناسب بینی با چانه ، موجب این نارضایتی شده است ، لذا برای رفع این مشکل می توان از عمل های همزمان با جراحی بینی استفاده کرد و پروتز چانه را با بینی ترکیب نمود.

پروتز گونه

اشخاصی که گونه ندارند و دارای چهره ای استخوانی و باریک هستند می توانند به همراه جراحی بینی ، گونه های خود را به واسطه پروتز گونه ، برجسته نمایند.

جراحی گوش

از دیگر انواع عمل های همزمان با جراحی بینی ، عمل زیبایی گوش است که جراح در این صورت با ایجاد یک برش در پشت گوش و برداشت غضروف اضافی ، فاصله گوش تا سر را کم می نماید. این جراحی با عمل بینی عموما با بیهوشی عمومی قابل انجام است. حتی در صورتی که طی رینوپلاستی ، نیاز به پیوند غضروف یا گرافت در بینی باشد ، پزشک از غضروف گوش به بینی پیوند می زند. جراحی گوش به منظور کوچک نمودن گوش های بزرگ و اصلاح نا فرمی آن ها انجام شود.

جراحی زیبایی پلک

بلفاروپلاستی و یا جراحی زیبایی پلک نیز از تاثیرگذارترین جراحی های بینی به شمار می آید که از جمله عمل های همزمان با جراحی بینی می باشد. شپزشک از این طریق علاوه بر عمل بینی ، روی خطوط طبیعی پلک ، چربی و پوست اضافه را برمی دارد و سپس محل برش را بخیه می زند.

جراحی پروتز و لیفت سینه

پروتز سینه که برای بزرگ تر کردن و یا تقارن سینه ها طراحی شده است. افرادی که به دلایل مختلفی همچون کاهش وزن ، بارداری ، شیردهی و یا سرطان ، از حجم سینه کمی برخوردارند ، با این پروسیجر سینه خود را حجیم کرده و افتادگی آن را اصلاح می کنند. این جراحی نیز یکی دیگر از عمل های همزمان با جراحی بینی می باشد.
نکته : شایان ذکر است که اگر فرد کاندید جراحی لیپوماتیک ، لیپولیز ، ابدومینوپلاستی ، ماموپلاستی و سایر جراحی های زیبایی در اندام خود است ، می تواند بعد از مشاوره با بهترین و متبحرترین جراح پلاستیک ، کاندید مناسب عمل های همزمان با رینوپلاستی در تهران باشد ، مشکلات دیگر نواحی بدن خود را نیز رفع کند. نکته حائز اهمیت این است که همه جراحی های انجام شده در این صورت ، با یک دوره نقاهت سپری می شود.

مراقبت های پس از عمل های همزمان با جراحی بینی

بعد از این پروسیجرهای ترکیبی می بایست مراقبت هایی انجام شود که در ادامه مقاله به توضیح آن ها می پردازیم:

 • پس از این عمل های ترکیبی حداقل تا 12 ساعت به جهت جلوگیری از التهاب و کبودی بالا در صورت حتما می بایست از کمپرس سرد استفاده نمایید.
 • در روز نخست بعد از عمل های همزمان با جراحی بینی حتما استراحت کنید. در حالی که سرتان بالاتر از باقی بدن تان قرار گیرد. به همین جهت می بایست سعی کنید چندین بالش را زیر سرتان قرار دهید.
 • از مصرف غذاهای سفت که نیاز به جویدن دارد اجتناب کنید و به جای آن غذاهای نرممیل نمایید.
 • به طور مرتب داروهایی که دکتر تجویز نموده را مصرف کنید.
 • در صورت بروز هر گونه درد غیر طبیعی ، آن را با جراح خود در میان بگذارید.
 • در روزهای ابتدایی پس از عمل های همزمان با جراحی بینی هنگام خوابیدن و بیدار شدن از نزدیکانتان کمک بگیرید ، زیرا امکان دارد دچار سرگیجه شوید.
 • با دهان باز عطسه کنید.
 • از مسواک نرم برای دندان هایتان استفاده نمایید.
 • از استعمال سیگار و نوشیدن الکل تا مدت 3 هفته جدا خودداری نمایید.
 • به مدت دو ماه از شنا کردن اجتناب کنید.

خطرات ناشی از جراحی بینی همزمان با دیگر عمل ها

طی عمل های همزمان با جراحی بینی ممکن است خطرات و عوارضی فرد را تهدید کند که برخی از آن ها عبارتند از:

 • احتمال خونریزی زیاد بعد از عمل
 • ایجاد عفونت
 • بی هوشی عمومی عوارضی همچون تنگی نفس و مشکلاتی دیگر را به دنبال دارد.

نکته : با توجه به تمامی موارد گفته شده ، برای کاهش عوارض این پروسیجرهای ترکیبی لازم است تا عمل خود را زیر نظر یک جراح پلاستیک با تجربه در تهران انجام دهید و با خیال راحت و حفظ سلامتی ، از یک نتیجه مطلوب بهره بگیرید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button