18 نوامبر

چسب زدن بینی

چسب زدن بینی

چسب زدن بینی : برای کسب یک نتیجه ایده آل نیاز است که فرد پس از رینوپلاستی یا جراحی بینی اقداماتی را انجام دهد و نکات مراقبتی را رعایت کند .

یکی از اقدامات مهم پس از جراحی بینی استفاده از چسب می باشد .

برای منقبض شدن پوست اطراف بینی استفاده از چسب ، توصیه می شود.

دقت داشته باشید که چسب زدن بینی به راحتی که بیماران فکر می کنند ، نیست و شل زدن چسب یا بیش از اندازه محکم بودن چسب می تواند نتیجه عکس داشته باشد .

بنابراین تا زمانی که بیماران نحوه صحیح چسب زدن را از جراح بینی نیاموخته اند ، بهتر است برای تعویض چسب به جراح بینی مراجعه کنند.

چسب زدن بینی

آیا چسب زدن بینی در فرم دهی بیی تاثیرگذار است ؟

تکنیک های مختلفی برای فرم دهی بینی وجود دارد که جراح بینی با توجه به نوع بینی بیمار از آن ها استفاده می کند .

در نتیجه حین رینوپلاستی ، بینی فرم داده می شود و چسب بینی تاثیری در فرم دهی بینی ندارد اما چسب زدن بینی در تثبیت فرم بینی و نتیجه نهایی تاثیرگذار است  .

پس از رینوپلاستی بالافاصله از چسب بینی استفاده نمی شود زیرا برای تثبیت اولیه بینی نیازمند یک نگه دارنده قوی تر هستیم به همین دلیل از اسپینت یا گچ بینی در هفته اول برای تثبیت ساختار بینی استفاده می شود .

پس از گذشت یک هفته ، اسپلینت برداشته می شود و جراح بینی از چسب بینی استفاده می کند .

در صورتی که تمایل داشته باشید جراح بینی نحوه صحیح چسب زدن را به شما آموزش می دهد ، در غیر اینصورت برای تعویض چسب به مطب مراجعه می کنید .

نحوه چسب زدن بینی

چسب زدن بینی ، روش و اصول خاصی ندارد زیرا هر جراح بینی سبک متفاوتی را برای زدن چسب انتخاب می کند .

در نتیجه از سبک موردنظر جراح بینی تان مطلع شوید و همان روال را برای چسب زدن ادامه دهید .

مدت زمان چسب زدن بینی

به طور معمول هر فردی که عمل جراحی بینی انجام داده است ، نیاز به دو ماه چسب زدن بینی دارد اما این میزان با توجه به نوع بینی بیمار می تواند کاهش یا افزایش داشته باشد .

بینی های استخوانی به 1 الی 2 ماه چسب زدن نیاز دارند و افرادی که بینی گوشتی دارند ، حداقل 2 تا 3 ماه باید از چسب بینی استفاده کنند.

چسب زدن بینی به افرادی که بینی گوشتی دارند شدیداً توصیه می شود زیرا باعث تسریع در روند انقباض پوست بینی و کاهش سریع تر تورم بینی می شود .

 

 

 

دکترمحمدرضا آخوندی نسب – بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی

 ( جراحی شکم – پیکرتراشی – جراحی بینی – بلفاروپلاستی )

چسب زدن بینی
به این مقاله امتیاز دهید

درباره نویسنده

دکتر آخوندی نسب
تخصص های دکتر محمد رضا آخوندی نسب ( جراح بینی تهران ) : _ همه جراحي هاى زيبايى شامل ليفت صورت به روش باز و آندوسكوپى _ جراحى بينى ( رينوپلاستى) _ پروتزهاى صورت(گونه ، چانه و زاويه فكى) _ پلك (بلفاروپلاستى) _ درمان و جراحى ناهنجاري هاى گوش _ كوچك كردن، ليفت و پروتز پستان (مامو پلاستى و برست ايمپلنت) _كوچك كردن شكم ( آبدومينوپلاستى،ليپوساكشن و ليپوماتيك)

پاسخ

1 × 2 =